F.A.Q

F.A.Q

1. Do kogo skierowana jest nasza oferta?

Ofertę kierujemy przede wszystkim do wykonawców, producentów mebli, architektów i projektantów jak również do Klientów indywidualnych chcących zakupić mechanizm i wykonać zabudowę we własnym zakresie u poleconego wykonawcy.

2. Jakie jest zastosowanie mechanizmów?

Systemy z mechanizmami do łóżek rozkładanych i chowanych w „szafie”, wykorzystywane są do aranżacji małych przestrzeni i stanowią nowatorskie rozwiązanie, które stosuje się zarówno w kawalerkach, mieszkaniach typu studio, małych apartamentach jak również budynkach użyteczności publicznej.
Dzięki swoim możliwościom, mechanizmy świetnie sprawdzają się tam, gdzie zastosowanie mebli tradycyjnych jest mało praktyczne.

3. Ile wynosi okres gwarancji na mechanizmy firmy Pozzoli?

Wszystkie systemy z mechanizmami do mebli wielofunkcyjnych charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, w pełni „Made in Italy” i objęte są dziesięcioletnią gwarancją producenta.

4. Co wchodzi w skład zamówionego mechanizmu łóżka składanego, chowanego w zabudowie?

W zależności od modelu mechanizmu łóżka chowanego, w skład wchodzi solidny stelaż ortopedyczny wykonany z metalowej ramy malowanej farbą epoksydową wraz z drewnianymi, profilowanymi listwami i mechanizmem składania pionowego lub poziomego, pasy do blokowania materaca, nogi SYNCRO automatycznie składane oraz okucia potrzebne do zamontowania systemu. W systemach łóżek w opcji z półką, biurkiem, sofą lub stołem, dodatkowo zawarty jest mechanizm wybranej dodatkowej opcji mebla współdziałający wraz z łóżkiem.

5. Jak dużej siły trzeba użyć do otwarcia i zamknięcia łóżka rozkładanego i chowanego w meblu?

Ruch otwierania i zamykania łóżka chowanego w zabudowie meblowej, jest bardzo płynny. Przy modelu CLICK- V do łóżka podwójnego, potrzebny wysiłek do zamknięcia mebla wynosi maksymalnie 4 kg. Podczas otwierania, wykonujemy delikatne pociągnięcie za panel frontowy, które spowoduje że łóżko otworzy się automatycznie, opadając powoli, bez naszej dalszej asekuracji.

6. Jakie jest maksymalne obciążenie mechanizmów?

Dla wszystkich mechanizmów do łóżek pojedynczych o szerokości materaca ( 80 cm, 90 cm, 100 cm , 120 cm ) obciążenie mechanizmu wynosi 150 kg.

Dla wszystkich mechanizmów do łóżek podwójnych o szerokości materaca ( 140 cm, 160 cm, 180 cm ) obciążenie mechanizmu wynosi 200 kg.

Do podanych wyżej wartości obciążenia mechanizmów, nie wliczamy wagi materaca i panelu frontowego. Pełne dane wybranego modelu mechanizmu znajdują się w specyfikacji technicznej , dotyczącej mechanizmu pod określony wymiar materaca.

7. Jak wykonać obudowę meblową do systemu łóżka chowanego i zamontować mechanizm?

Zakupiony u nas mechanizm można odebrać osobiście, może zostać wysłany do wykonawcy mebla/ producenta lub do Klienta indywidualnego, według życzenia.

Do każdego zakupionego mechanizmu załączony jest schemat techniczny wykonania obudowy do wybranego modelu łóżka chowanego, w którym zawarte są wszystkie szczegółowe informacje o dokładnych wymiarach każdego elementu obudowy oraz zwymiarowanych otworach potrzebnych do umiejscowienia i montażu mechanizmu. Taki schemat może być wysłany do wykonawcy obudowy meblowej wcześniej w formie elektronicznej. W pełnej dokumentacji zawarta jest również zilustrowana instrukcja montażu, lista okuć oraz elementów wchodzących w skład zamówionego mechanizmu.

8. Co dzieje się z materacem podczas składania i rozkładania łóżka?

Każdy stelaż wyposażony jest w dwie blokady oraz w regulowane pasy ( pas dolny i pas górny ), którymi zapinamy materac, zabezpieczając go przed przemieszczaniem się podczas składania i rozkładania łóżka.

9. Jaki materac możemy zastosować w łóżku chowanym w zabudowie meblowej?

W łóżku chowanym w zabudowie meblowej, możemy zastosować dowolny rodzaj materaca, ograniczeniem jest wysokość i ciężar. Dokładne parametry materaca podane są w każdej specyfikacji technicznej wybranego modelu mechanizmu. Waga materaca i ciężar panelu frontowego są podane łącznie. Przykładowo dla łóżka podwójnego Click V- waga materaca i panelu frontowego wynosi 75 kg, natomiast zalecana wysokość materaca to 18 cm -20 cm.

10. Z jakich materiałów może być wykonana obudowa łóżka składanego, chowanego w „szafie” i jakie ma wymiary?

Obudowa łóżka może zostać wykonana z ogólnodostępnych płyt meblowych. Najczęściej wykorzystywane są płyty laminowane, MDF lakierowany połysk, mat lub fornir. Do obudowy mebla zalecane jest stosowanie płyty laminowanej, ze względu na dostępność wielu grubości płyt oraz bardzo szeroką ofertę kolorystyczną. Przy wykorzystaniu laminatu, zaleca się wykonanie korpusu łóżka z płyty o grubości 36 mm, natomiast panel frontowy oraz plecy obudowy z płyty o grubości 18 mm.

W przypadku zastosowania płyt meblowych o w/w parametrach, wymiary obudowy pionowej wynoszą:
97 x 220 cm, do materaca 80 × 200
107 x 220 cm, do materaca 90 × 200
117 x 220 cm, do materaca 100 × 200
137 x 220 cm, do materaca 120 × 200
157 x 220 cm, do materaca 140 x 200
177 x 220 cm, do materaca 160 x 200
197 x 220 cm, do materaca 180 x 200
Głębokość: 40 cm.
Istnieje możliwość wykorzystania płyt meblowych o innych parametrach i zmiany wymiarów obudowy.

UWAGA !!!
Wszystkie kompozycje łóżek składanych i chowanych w zabudowie meblowej, ściennej tj. łóżka piętrowe, łóżka pojedyncze lub podwójne, chowane pionowo czy poziomo, ze względów bezpieczeństwa zalecane jest mocowanie ich do ściany. Wyjątek stanowią systemy o konstrukcji samonośnej tj. systemy łóżek pionowych lub poziomych w opcji z sofą zsynchronizowaną samonośną.